Музей

Збереження історичної спадщини є однією з важливих складових патріотичного виховання молоді. Нажаль, сьогодні ми констатуємо неувагу до цієї роботи. В Овідіопольському районі, де більше 20 населених пунктів, десятки підприємств і організацій , створено районний історико-краєзнавчий  і районного будинку дитячої та юнацької творчості музеї і сім музеїв у загально – освітніх школах: народознавчі у Молодіжненській, Калаглійській ; історико- краєзнавчі у Прилиманській, Барабойській,  Роксоланівській; музей – світлиця Т.Г.Шевченка у Кароліно-Бугазькій; музей Олімпійської чемпіонки Тетяни Макарець у Овідіопольському НВК.

Болючою залишається проблема збереження  загальнодержавної археологічної пам’ятки городища Ніконія. Спроби адміністративно вплинути на  її розв’язання  були безрезультатними.

Робота над монографією « Овідіопольський район. Енциклопедичний довідник» ще раз показала наскільки ми байдуже ставимось до минулого , історії свого роду. Автори часто стикались з ситуацією коли близькі родичі шукали документи, нагороди, фотографії своїх уславлених предків на горищі, сараї або гаражі.

Ми повинні зберегти матеріальні і духовні надбання, правду про історію нашого краю, пам’ять про її кращих людей.  ГО « Спілка митців» Берег Овідія» виступає з ініціативою – створити музей старожитностей,світлиці народного побуту, виставкову галерею сучасного мистецтва.