Пленер

У вересні 2009 року розпочав свою історію міжнародний пленер художників «Берег Овідія».Потрібно зазначити, що ця подія мала передісторію: протягом багатьох років відомий художник М.С.Заєць  запрошував до себе у Санжійку колег по пензлю, а у 2002 році разом з М.Пархоменком організував перший у районі пленер. Але на постійній основі, з залученням художників з різних країн захід став проходити завдяки Володимиру Левчуку та міжнародному проекту «Арт – туризм» на чолі з Галиною Лекаревою – Нікітіною і міжнародній організації “Мистецтво без кордонів” (Валерій Ємцев. м. Краків – Польща).

У роботі десяти пленерів прийняли участь 135 художників з України, Польщі, Білорусії, Словенії, Хорватії, Македонії, Німеччини, Австрії. Кожен рік протягом 10-11 днів художники створювали живописне полотно району. Краєвиди Дністровського лиману, Чорного моря, смт. Овідіополя, смт. Таїрова, сіл Грибівки та Калаглії, Санжійки, міст Білгород – Дністровського та Одеси ставали основою творчої праці. З 2011 року географія пленеру розширилася. Завдяки підтримці Олександра Паларієва художники відкрили для себе південний степ, етнографічний музей просто неба «Бесарабське село Фрумушика – Нова» (Тарутинський район). А в 2013 році місто Вилково стало ще одним творчим об”єктом. Програма пленерів включала у себе також проведення майстер – класів, пленерів з учнями шкіл району, конференції на теми просвітницьких і екологічних завдань образотворчого мистецтва та інше. У рамках проекту «Арт – туризм» відбулись виставки творів учасників пленеру у дипломатичному клубі, арт – центрі Одеси, містах Білгород – Дністровський, Біляївка, на міжнародній виставці  «Краків – Одеса»,  І та ІІІ міжнародному Гріновському фестивалі мистецтв «Червоні вітрила», туристичному форумі «Одеська область – Євро – 2012», Одеський міський художній галереї, Будинку вчених. Після кожного пленеру випускається каталог.

Подаровані художниками картини дозволили створити в приміщені районному історико-краєзнавчому музеї районний виставковий зал  сучасного мистецтва. Організатор пленеру Володимир Левчук планує і надалі поповнювати колекцію  новими роботами та надіється, що з часом в Овідіопольському районі  знайдеться приміщення для повноцінного музею з виставковими залами. Дивлячись на картини, ви відкриєте дивовижний, неповторний світ причорноморського краю і полюбите його так само, як і їх автори.

Уважаемые господа!

Приглашаем принять участие в  Международном пленере художников «Берег Овидия» с 26 мая по 06 июня 2020 года.

Во время пленера Вы посетите:   Морской курорт «Грибовка», Этнографический музей “Бессарабское село Фурмушенка – Нова” (Белгород – Днестровский – древнейший город Украины, средневековая крепость, Одессу – этим все сказано, Овидиополь и др.)

Организаторы пленера обеспечивают: проживание в двухместных номерах, 3-х разовое питание, 2 холста; экскурсионную и культурную программу.

Условия для участников: оплата проезда в Одессу и обратно, две работы (одна по приезду и творческая биография, буклеты персональных выставок для музея современного искусства и одна работа по окончанию пленера).

По итогам пленера издается каталог (3 экземпляра бесплатно для участников) и организуются выставки – показы в городах Украины.

Телефон для контакта: +38 050 390 86 36 Левчук Владимир Владимирович.

E – mail: Lev4uk @ ukr.net
Оргкомитет пленера «Берег Овидия»