«Відчуття прекрасного» в очаківському музеї

Вже не в перший раз глядач мав можливість познайомитися з чудовими роботами сучасних майстрів пензля, яких об’єднала одеська «Спілка митців «Берег Овідія». Вона існує вже шість років, з грудня 2011-го. Один з важливих напрямків її роботи – це підтримка художників, надання їм можливості розвиватися і творити. Очолює цю організацію директор Державного архіву Одеської області Володимир Володимирович Левчук – людина талановита і не байдужа до мистецтва: відомий громадський діяч, історик, меценат.

Активним учасником усіх пленерів та виставок цієї організації є і заслужений художник України, координатор творчих програм Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури України Михайло Пархоменко. Творчість майстра – це надбання не лише України, де в 28-ми музеях зберігаються його роботи, а й зарубіжжя: Європа, Південна Америка Австралія. Саме завдяки спільній співпраці співробітників музею з цим прекрасним майстром і людиною, відвідувачі отримали можливість знову побачити роботи художників, які різняться не лише за жанрами, стилем та технікою, а й належать до різних художніх шкіл, бо вони представники різних країн.

Цього разу на виставці демонструють свої таланти майстри з України (міста – Одеса, Київ, Харків), Білорусії та Китаю. Це – двадцять учасників різного віку і сорок самобутніх витворів мистецтва. Серед них – живописні («Зима з мого вікна» Т. Коваленко, «Тепла осінь», «Скрипучий день» К. Логвиненко), графічні роботи (А. Пяткевич «Скіфська мова», Т. Цоніна-Тронь «Травневий ранок з квітами») та твори виконані у змішаній техніці (І. Орос «Шаян»). Крім того – морські види: (М.Ф. Титов «Херсонські лимани», В. Цоніна «Одеські лимани. Коса Померанчева»), міські види (О. Вінник «Маршрут 119-го автобусу», Лю Дзянь «Над Одесою», О. Здоровецька «З Тещиного мосту») та натюрморти (І. Царенко «Букет», К. Логвиненко «Бузок»).


Зал переповнений

Учасник двох кругосвітних подорожей та організатор більш ніж 30-ти творчих симпозиумів та пленерів Михайло Пархоменко, у своїй графічній роботі «Сирія. Зинобія – цариця Тодмора» відобразив загадковість непізнаної далекої країни, яка надихнула його на створення серії графічних листів.

Вже відомі очаківській публіці молоді художниці Ганна Васькевич (робота «Кочів’я» з триптиха «Золото скіфів») та Марія Чепульська («Липневий вечір у Вилково») захоплені історією і природою Північного Причорномор’я, і пленерні виїзди для них – це нові враження та реалізація творчих можливостей.

Як завжди витончені акварелі подружжя із Одеси, прекрасних графіків – Анатолія Григоровича «Зима в горах» та Галини Борисівни «Зимова калина» Кравченків, змушують зануритися в зимову красу, вдихнути морозного повітря і помилуватися червоними ягодами вкритими снігом.


Виставку відкрили зав. музеєм О.І.Куліков, та молодший науковий співробітник Лагунова Г.В.

Відкриваючи виставку завідуючий музеєм ім. Р.Г. Судковського Куліков О.І. та молодший науковий співробітник Лагунова Г.В. наголошували, що зустрічі з одеськими майстрами пензля, яких об’єднали пленери, стали в музеї традиційними. Вони завжди дуже пізнавальні і цікаві як в художньому та і в особистісному плані, бо привносять нові імена та цікаві неординарні сюжети.

Виступ краєзнавця Крикун Г.Ф.


Пісня від щирого серця. Викладач музичної школи Багатікова М.М.

В цей день в стінах музею лунала жива музика та спів, завдячуючи щирому виконанню викладача очаківської музичної школи Марині Михайлівні Багатікової, а його гостями були не лише друзі, колеги, постійні відвідувачі музею, очаківські художники, а й військові, які щиро сприймали все, що відбувалося в у виставковому залі і з великою цікавістю знайомилися з виставкою, фотографуючи на пам’ять роботи, які сподобались найбільше.

Майстри пензля та організатори виставки «Відчуття прекрасного» мали на меті не лише порадувати публіку творчим розмаїттям одеських майстрів у зображенні української природи: її степів та лиманів, міст і селищ, її минулого і сьогодення, а й привернути увагу до надзвичайно важливого питання – збереження миру в Україні, який мужньо відстоюють наші воїни на сході. Тому виставка і проходила під гаслом – «МИСТЕЦТВО ЗАВЖДИ ЗА МИР!». Художники і меценати намагаються підтримувати військових як духовно, так і матеріально, запрошуючи їх на виставки та відвідуючи військові частини.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree